Terry Richardson. Fotografas skyręs savo knygą mamai ir tėčiui, kaip gražu, bet pala… Pradėkime nuo pradžių. Terry gimė aktorės ir mados fotografo šeimoje, New York‘e, JAV. Tėvas sirgo šizofrenija, negana to dažnai perdozuodavo narkotikų. Vaikystė nebuvo lengva, iš New York su mama ir patėviu persikėlė į Woodstock‘ą, vėliau į Hollywood‘ą. Jis norėjo būti muzikantu, grojo bosine gitara keliose pankroko grupėse. 1982-iais pradėjo fotografuoti pankroko grupių kasdienybę, jaunimo vakarėlius bei naktinį gyvenimą. 1994-iais buvo išspausdintos pirmosios jo mados fotografijos. Vėliau sekė renginys Paryžiuje ir pirmoji rūbų kostiumo dizainerei Katharine Hamnett sukurta fotosesija su merginomis trumpais sijonais ir išlindusiais bikini zonos plaukais. Žvelgiant į Terry Richardson kūrybą galima teigti, kad didžioji dalis jo fotografijų svyruoja ties padorumo riba. Nors vartant jo knygas tos ribos nėra…

Žaidimas be tabu.

Jau vien tik tai, kad viena populiariausių jo knygų Terryworld turi dvigubą viršelį, skirtą tam, kad knygą galima būtų skaityti ir viešoje vietoje. Ant saugaus viršelio parašyta – the Morals of Confucius. Lengviau būtų išvardinti brand‘us su kuriais Terry nedirbo, bet būtų nesąžininga nepaminėti – Vogue, Tom Ford, Diesel, Yves Saint Laurent, Pirelli, Rolling Stone, Sisley, Supreme, i-D Vice. Pagrindinis fotografijos bruožas kuris išskiria Terry fotografijas iš kitų, tai žmonės, apšviesti tiesioginės blykstės šviesa, stovintys prie baltos sienos. Tai taip paprasta ir banaliai genealu, kad net sunku patikėti, jog didieji pasaulio brand‘ai sutinka su tokiu pateikimu, bet iš kitos pusės manau jie renkasi Terry, todėl neatsitiktinai toks sustatymas įgavo ir pavadinimą – Terry Richardson look.

Jis fotografuoja ir valkatas ir super žvaigždes.

Fotografuoja profesionaliu fotoaparatu, bet visados kišenėje turi ir kompaktinį fotoaparatą, liaudyje dar vadinamą – muiline. Be savito braižo Terry iš kitų išsiskiria savo akiniais ir languotais marškiniais, kuriais dažnai fotografuodamasis su žmonėmis – apsikeičia. Pamenu, paauglystėje knygyne radau jo knygą, bet dėl įpakavimo pavartyti jos taip ir nepavyko, o €100 nesinorėjo išleisti. Vėliau radau puikų knygyną prekiaujantį naujomis ir naudotomis knygomis, kur Terrywold nupirkau vos už kelis JAV dolerius.

Ar pamenate TELE2 milijonierių serialą? Tėtušis stebėtinai panašus į Terry… Gal tai tik sutapimas? Tikslų atsakymą galėtų duoti casting‘ą patvirtinusi kūrybinė agentūra.

2018-ais modelis Caron Bernstein apkaltino Terry seksualiniu priekabiavimu ir užpuolimu. Vyksta tyrimas.