Nėra srities kurioje nebūtų savos terminologijos, trumpinių, išgalvotų žodžių ar darbinio žargono. Ne išimtis ir grafinio dizaino laukas. Nepriklausomai nuo to, kiek turi patirties grafiniame dizaine, ar kokio lygio esi specialistas, tikriausiai žinai tokius keiksmažodžius, kaip:

    • Kerning’as,
    • Spaceing’as,
    • Gradient’as,
    • Drop shadow ir kt.

Tikėtina, kad turi savo nuomonę apie Times New Roman, Comic Sans, Arial ir Helvetica šriftus. Nesutari su spaustuvininkais, nors tikriausiai yra buvę, kad esi padaręs klaidą, kurios tiesiog nepripažinai šefui. Atrodo jau gerai sutari su vadovu, jau lyg ir algą pakėlė, bet niekaip nesugebi jo įtikinti, kad Tau reikalinga Pantone spalvų paletė… Garsiai iškeiki klientą sėdėdamas prie kompiuterio, tačiau jam paskambinus, mandagiai atsiliepi ir ištari, – taip, klausau, Jūsų. Ar atpažįsti save? Galbūt nori pasidalinti savo patirtimi? Komentaruose parašyk, kas buvo nutikę Tau.

Jei nesi bendravęs su grafikos dizaineriu, nežinai su kuo kiekvieną dieną jie susiduria, siūlau pažiūrėti trumpą video apie šio šimtmečio James Cameron blockbuster’į – AVATAR. (liet. Įsikūnijimas). Nežinau jau kiek kartų yra nukeliamas šio filmo tęsinys (žada, kad bus bent keturi), asmeniškai man jau pabodo laukti, todėl kartais visai smagu sulaukti tokių taiklių įžvalgų, į kurias buvo pažiūrėta su geru humoru.

O pabaigai pasakysiu paslaptį, kurią sužinojau iš savo draugo, grafikos dizainerio. Kartą atsidūriau tokioje situacijoje, kuomet vienas dizaineris nepelnytai pradėjo mane įžeidinėti. Nenorėjau jam atsakyti tuo pačiu, norėjau kažkaip subtiliau, todėl paklausiau draugo:

– Kaip įžeisti dizainerį?
– Pavadink maketuotoju.